Szkolenie podstawowe AFF

AFF – ACCELERATED FREEFALL

Dzięki najlepszej na świecie metodzie szkolenia AFF błyskawicznie rozpoczniesz swoją przygodę ze skokami spadochronowymi. Najpierw, podczas wykładów, przyswoisz sobie niezbędną wiedzę teoretyczną, a następnie w asyście jednego lub dwóch instruktorów zdobędziesz realne doświadczenie jako skoczek spadochronowy.

W ramach części praktycznej nauczysz się:

 • Planować skok.
 • Prawidłowo wyskakiwać z samolotu.
 • Utrzymywać stabilną sylwetkę w powietrzu.
 • Manewrować ciałem podczas swobodnego spadania.
 • Otwierać spadochron i sterować nim.
 • Wybierać miejsce do lądowania.
 • Bezpiecznie lądować.

Jeśli chcesz ułatwić sobie i przyspieszyć proces nauki, polecamy wybrać Kurs AFF Plus rozszerzony o dodatkowe zajęcia w tunelu aerodynamicznym.

TUNEL AERODYNAMICZNY

Stwarza warunki bardzo zbliżone do tych istniejących w górze, na zewnątrz samolotu. Dlatego właśnie zajęcia w tunelu pomagają szybciej opanować technikę skakania. Obejmują głównie naukę utrzymywania prawidłowej, stabilnej sylwetki, reagowania na sygnały podawane przez instruktora, opanowania sztuki wykonywania obrotów oraz trenowanie procedur obowiązujących w czasie swobodnego spadania. Na ćwiczeniach spotykamy się w tunelu Flyspot w podwarszawskich Morach.

RODZAJE KURSÓW

Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem szkolenia spadochronowego, zarejestrowanym w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego pod numerem 21RPS-03/2012. Nasze kursy oparte są na programie szkolenia opublikowanym i zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Prowadzimy dwa rodzaje kursów AFF: Standard i Plus.

Kurs podstawowy AFF

Program

10 godzin wykładów, egzamin wewnętrzny, ćwiczenia naziemne na makiecie samolotu i uprzęży spadochronu, skoki ze spadochronem z samolotu w asyście dwóch lub jednego instruktora.

Cena kursu

599 zł + koszt skoków. Cena obejmuje: podręcznik skoczka, 10 godz. wykładów, szkolenie naziemne, egzamin teoretyczny (3 próby), książkę skoków.

Kurs podstawowy AFF z tunelem

Program

10 godzin wykładów, egzamin wewnętrzny, ćwiczenia naziemne na makiecie samolotu i uprzęży spadochronu, skoki ze spadochronem z samolotu w asyście dwóch lub jednego instruktora oraz dodatkowo 20 minut zajęć praktycznych w tunelu aerodynamicznym.

Cena kursu

1599 zł + koszt skoków. Cena obejmuje: podręcznik skoczka, 10 godz. wykładów, szkolenie naziemne, szkolenie w tunelu aerodynamicznym (20 minut), egzamin teoretyczny (3 próby), książkę skoków.

Cena skoków

1. Dwa pierwsze skoki z dwoma instruktorami: 799 zł za każdy skok
2. Każdy kolejny skok z jednym instruktorem: 599 zł
Cena obejmuje: opiekę instruktora, wypożyczenie kombinezonu, kasku, gogli, wysokościomierza, ułożony spadochron, opłatę za wylot kursanta i instruktora, ubezpieczenie OC.

Średnia długość i cena szkolenia

Szkolenie obejmuje zwykle wykonanie 6-8 skoków na przestrzeni 2-3 weekendów, a cena całości waha się między 4 a 5 tysiącami zł. Wszystko zależy od indywidualnego zaangażowania kursanta i tempa, w jakim robi postępy.

ETAPY KURSU

1. Wykonanie badań lotniczo-lekarskich.
2. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
3. Opłacenie kursu.
4. Przydzielenie instruktora i wspólne omówienie
terminu wykładów oraz ćwiczeń.
5. Uczestnictwo w zajęciach teoretycznych
(indywidualnie lub w małych grupach).
6. W przypadku Kursu podstawowego AFF z tunelem – odbycie
zajęć w tunelu aerodynamicznym.
7. Wykonanie skoków w asyście instruktorów.

SPRZĘT

Jako nasz kursant będziesz mieć dostęp do najwyższej jakości wyposażenia. Podstawą będzie spadochron Navigator marki Performance Designs – absolutny światowy top sprzętu szkoleniowego. Dodatkowo otrzymasz profesjonalną odzież, kask z goglami i wysokościomierz. Bieżący kontakt z instruktorem podczas pierwszych lotów na czaszy umożliwi Ci przymocowana do kasku krótkofalówka. Cały zestaw ekwipunek będzie ważyć ok. 12 kg.

WARUNKI I OGRANICZENIA

Kurs dostępny jest niemal dla wszystkich, bez względu na wiek i dotychczasowe doświadczenie. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu danej osoby do szkolenia praktycznego podejmuje jednak instruktor, zawsze po dokładnym przeanalizowaniu zgłoszenia oraz po rozmowie z kandydatem. Z uwagi na to, że zależy nam na bezpieczeństwu kursantów, naszym wymogiem jest przedstawienie aktualnych wyników badań lekarskich dopuszczających do wykonywania skoków spadochronowych.

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA

 • waga maksymalna – 100 kg
 • w przypadku osób poniżej 18. r.ż. – oświadczenie obojga rodziców lub opiekunów prawnych
 • badania lekarskie – dzięki współpracy z lekarzem medycyny lotniczej w Warszawie robimy to szybko, sprawnie i rzeczowo. Opłata za badanie to 100 zł płatne przelewem na konto: Aeroklub Warszawski ul. Księżycowa 1, 01-934 Warszawa Bank Millennium S.A. nr 63 1160 2202 0000 0003 6597 4171 (w tytule: cele statutowe).

Jeśli chcesz wybrać innego orzecznika lub ośrodek, tu jest pełna lista - www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy

Zapisz się na szkolenie

Mamy jeszcze miejsca na podstawowy kurs spadochronowy AFF w sezonie 2020.
Terminy znajdziesz w formularzu zapisu lub w kalendarzu na stronie głównej.
Serdecznie zapraszamy!
Masz do nas pytania?
Zadzwoń: +48 503 499 211

FAQ – CZYLI O CO NAJCZĘŚCIEJ NAS PYTACIE

Jakie muszę przedstawić dokumenty przed szkoleniem?

Dowód osobisty lub paszport. Jeśli nie masz obywatelstwa polskiego, najpierw skontaktuj się z nami, powiemy, co trzeba załatwić przed rozpoczęciem kursu.

JAK UBRAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

 • Wykłady i ćwiczenia – weź ze sobą luźny, wygodny strój i sportowe buty.
 • Tunel aerodynamiczny – zabierz sportowe obuwie i ręcznik. Kombinezon, kask i okulary otrzymasz na miejscu.
 • Skoki – zabierz sportowe obuwie i luźny sportowy strój do ćwiczeń naziemnych. Sprzęt i ubiór do skoku dostaniesz na lotnisku.

KIEDY MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

Terminy kursów są dostępne w kalendarzu na stronie głównej. Jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię, o dostępnych terminach, napisz do nas.

CZY NA LOTNISKU MOŻNA PRZENOCOWAĆ?

Tak. Udostępniamy miejsca w naszym hostelu. Prosimy zabrać ze sobą śpiwór. W hostelu dostępne są toalety, łazienka z prysznicami i ogólnodostępna kuchnia z dwoma lodówkami. Na strefie usytuowany jest również bar, czynny od piątku do niedzieli. Oprócz hostelu, na lotnisku udostępniamy miejsce pod namiot lub przyczepę campingową z dostępem do zasilania 220V.

Aby dokonać zapisu, wypełnij poniższy formularz

TOP