Szkolenie podstawowe AFF

AFF – ACCELERATED FREEFALL

Dzięki najlepszej na świecie metodzie szkolenia AFF błyskawicznie rozpoczniesz swoją przygodę ze skokami spadochronowymi. Najpierw, podczas wykładów, przyswoisz sobie niezbędną wiedzę teoretyczną, a następnie w asyście jednego lub dwóch instruktorów zdobędziesz realne doświadczenie jako skoczek spadochronowy.

W ramach części praktycznej nauczysz się:

 • Planować skok.
 • Prawidłowo wyskakiwać z samolotu.
 • Utrzymywać stabilną sylwetkę w powietrzu.
 • Manewrować ciałem podczas swobodnego spadania.
 • Otwierać spadochron i sterować nim.
 • Wybierać miejsce do lądowania.
 • Bezpiecznie lądować.

Jeśli chcesz ułatwić sobie i przyspieszyć proces nauki, polecamy wybrać Kurs AFF Plus rozszerzony o dodatkowe zajęcia w tunelu aerodynamicznym.

TUNEL AERODYNAMICZNY

Stwarza warunki bardzo zbliżone do tych istniejących w górze, na zewnątrz samolotu. Dlatego właśnie zajęcia w tunelu pomagają szybciej opanować technikę skakania. Obejmują głównie naukę utrzymywania prawidłowej, stabilnej sylwetki, reagowania na sygnały podawane przez instruktora, opanowania sztuki wykonywania obrotów oraz trenowanie procedur obowiązujących w czasie swobodnego spadania. Na ćwiczeniach spotykamy się w tunelu Flyspot w podwarszawskich Morach.

KURS PODSTAWOWY Z TUNELEM AFF

Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem szkolenia spadochronowego, zarejestrowanym w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego pod numerem 21RPS-03/2012. Nasze kursy oparte są na programie szkolenia opublikowanym i zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Program

10 godzin wykładów (rozłożone na dwa popołudnia), egzamin wewnętrzny, ćwiczenia naziemne na makiecie samolotu i uprzęży spadochronu, skoki ze spadochronem z samolotu w asyście dwóch lub jednego instruktora oraz dodatkowo 20 minut zajęć praktycznych w tunelu aerodynamicznym.

Cena kursu

1899 zł + koszt skoków. Cena obejmuje: podręcznik skoczka, 10 godz. wykładów, szkolenie naziemne, szkolenie w tunelu aerodynamicznym (20 minut), egzamin teoretyczny (3 próby), książkę skoków.

Terminy kursów w sezonie 2023

I. 17 i 19 kwietnia
II. 8 i 10 maja
III. 22 i 24 maja
IV. 5 i 7 czerwca
V. 19 i 12 czerwca
VI. 3 i 5 lipca
VII. 17 i 19 lipca
VIII. 31 lipca i 2 sierpnia
IX. 21 i 23 sierpnia
X. 4 i 6 września

Cena skoków

1. Pierwszy lub dwa pierwsze skoki z dwoma instruktorami (zależy od postępów): 950 zł za każdy skok
2. Każdy kolejny skok z jednym instruktorem: 800 zł
Cena obejmuje: opiekę instruktora, wypożyczenie kombinezonu, kasku, gogli, wysokościomierza, ułożony spadochron, opłatę za wylot kursanta i instruktora, ubezpieczenie OC.

Średnia długość i cena szkolenia

Szkolenie obejmuje zwykle wykonanie 6-8 skoków na przestrzeni 2-3 weekendów, a cena całości waha się między 5 a 6 tysiącami zł. Wszystko zależy od indywidualnego zaangażowania kursanta i tempa, w jakim robi postępy.

ETAPY KURSU

1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
2. Opłacenie kursu.
3. Wykonanie badań lotniczo - lekarskich (w cenie kursu).
4. Uczestnictwo w zajęciach teoretycznych.
5. Szkolenie naziemne na lotnisku w Chrcynnie.
6. Przydzielenie instruktora i wspólne omówienie terminu ćwiczeń naziemnych.
7. W przypadku Kursu podstawowego AFF z tunelem – odbycie zajęć w tunelu aerodynamicznym.
8. Wykonanie skoków w asyście instruktorów.

SPRZĘT

Jako nasz kursant będziesz mieć dostęp do najwyższej jakości wyposażenia. Podstawą będzie spadochron Navigator marki Performance Designs – absolutny światowy top sprzętu szkoleniowego. Dodatkowo otrzymasz profesjonalną odzież, kask z goglami i wysokościomierz. Bieżący kontakt z instruktorem podczas pierwszych lotów na czaszy umożliwi Ci przymocowana do kasku krótkofalówka. Cały zestaw ekwipunek będzie ważyć ok. 12 kg.

WARUNKI I OGRANICZENIA

Kurs dostępny jest niemal dla wszystkich, bez względu na wiek i dotychczasowe doświadczenie. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu danej osoby do szkolenia praktycznego podejmuje jednak instruktor, zawsze po dokładnym przeanalizowaniu zgłoszenia oraz po rozmowie z kandydatem. Z uwagi na to, że zależy nam na bezpieczeństwu kursantów, naszym wymogiem jest przedstawienie aktualnych wyników badań lekarskich dopuszczających do wykonywania skoków spadochronowych.
Jeśli nie jesteś obywatelem kraju Unii Europejskiej, przed rozpoczęciem szkolenia musisz uzyskać pisemną zgodę Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Oczekiwanie na taką zgodę może potrwać nawet 30 dni, weź to pod uwagę planując termin szkolenia. Napisz do nas, prześlemy Ci wniosek do wypełnienia i wszystkie niezbędne informacje.

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA

 • waga minimalna– 50 kg (musimy również sprawdzić dopasowanie uprzęży)
 • waga maksymalna – 100 kg
 • minimalny wiek: 16 lat
 • w przypadku osób poniżej 18. r.ż. – oświadczenie obojga rodziców lub opiekunów prawnych
 • badania lekarskie – dzięki współpracy z lekarzem medycyny lotniczej w Warszawie robimy to szybko, sprawnie i rzeczowo.
 • Jeśli chcesz wybrać innego orzecznika lub ośrodek, tu jest pełna lista - www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy

Zapisz się na szkolenie

Zapraszamy na szkolenia wiosną 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy!
Masz do nas pytania?
Zadzwoń: +48 503 499 211
Napisz: aff@aeroklub.waw.pl

FAQ – CZYLI O CO NAJCZĘŚCIEJ NAS PYTACIE

Jakie muszę przedstawić dokumenty przed szkoleniem?

Dowód osobisty lub paszport. Jeśli nie masz obywatelstwa polskiego, najpierw skontaktuj się z nami, powiemy, co trzeba załatwić przed rozpoczęciem kursu.

JAK UBRAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

 • Wykłady i ćwiczenia – weź ze sobą luźny, wygodny strój i sportowe buty.
 • Tunel aerodynamiczny – zabierz sportowe obuwie i ręcznik. Kombinezon, kask i okulary otrzymasz na miejscu.
 • Skoki – zabierz sportowe obuwie i luźny sportowy strój do ćwiczeń naziemnych. Sprzęt i ubiór do skoku dostaniesz na lotnisku.

KIEDY MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

Terminy kursów są dostępne w kalendarzu na stronie głównej i w naszym sklepie internetowym (zakładka: kursy). Jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o dostępnych terminach, napisz do nas.

CZY NA LOTNISKU MOŻNA PRZENOCOWAĆ?

Tak. Udostępniamy miejsca w naszym hostelu. Prosimy zabrać ze sobą śpiwór. W hostelu dostępne są toalety, łazienka z prysznicami i ogólnodostępna kuchnia z dwoma lodówkami. Na strefie usytuowany jest również bar, czynny od piątku do niedzieli. Oprócz hostelu, na lotnisku udostępniamy miejsce pod namiot lub przyczepę campingową z dostępem do zasilania 220V.

TOP